35,10,0,50,1
25,600,60,2,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
1,2,1,0,0,46,15,5,2,1,0,20,0,1
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR
WZS ZATOR

Witamy na stronie internetowej Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze

fryzjer

   

Naukę zawodu „fryzjer” można podjąć po ukończeniu gimnazjum w zasadniczych szkołach zawodowych. Po ukończeniu nauki absolwent może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe a po jego zdaniu uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Odbywają się zajęcia teoretyczne z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, takich jak: higiena, materiały fryzjerskie, technologia fryzjerstwa, stylizacja, podstawy działalności usługowej, zajęcia praktyczne, specjalizacja zawodowa. 

Zawód: Fryzjer; symbol 514101
Podbudowa programowa: gimnazjum
     Kwalifikacje:
 A.19. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

Fryzjer zgodnie z życzeniami klientów wykonuje zabiegi fryzjerskie, takie jak: golenie i strzyżenie włosów i zarostu, mycie i pielęgnowanie włosów, czesanie, trwała ondulacja, pielęgnowanie, rozjaśnianie i farbowanie włosów, za pomocą różnorodnych narzędzi, z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich. Jego zadania zawodowe to gromadzenie i udostępnianie żurnali fryzjerskich, pomoc w doborze fryzury, wykonywanie i korzystanie technicznego rysunku technicznego fryzury, ocenianie gatunku i stanu włosów klienta, mycie głowy przy użyciu szamponów, strzyżenie włosów na sucho lub mokro za pomocą różnego rodzaju nożyczek, brzytew i narzędzi brzytwopodobnych oraz maszynek do strzyżenia, modelowanie fryzury za pomocą grzebieni, szczotek i suszarki ręcznej, wykonywanie uczesania innymi technikami, np. przez nawijanie włosów na wałki, suszenie, rozczesywanie i układanie, z zastosowaniem dodatków fryzjerskich, wczesywanie do fryzur tresek i tupetów, utrwalanie fryzury np. przy użyciu lakieru, wykonywanie trwałej ondulacji różnymi technikami, farbowanie lub rozjaśnianie włosów – dobieranie i nakładanie na włosy odpowiednich preparatów, przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych włosów i skóry głowy, golenie zarostu twarzy i głowy za pomocą brzytew, narzędzi brzytwopodobnych, maszynek do golenia, stosowanie kompresów i preparatów po goleniu), strzyżenie brody i wąsów, dobieranie kształtu zarostu, modelowanie, zabezpieczanie garderoby klienta przed zniszczeniem, obliczanie i przyjmowanie należności za wykonane usługi, ostrzenie, czyszczenie i odkażanie narzędzi i przyborów, konserwowanie używanego sprzętu oraz usuwanie drobnych usterek, utrzymywanie czystości na stanowisku pracy i w zakładzie, wyposażanie stanowisk pracy w niezbędne narzędzia, przybory i materiały.

 

Fryzjer może pracować w zakładach fryzjerskich, perukarniach, charakteryzatorniach w teatrach i telewizji, na planach filmowych. Absolwent z przygotowaniem w zawodzie fryzjer może być zatrudniony w zakładach fryzjerskich świadczących usługi typowe dla fryzjerstwa damskiego lub męskiego bądź podejmować działalność w tym zakresie na własny rachunek.


MIejsca Praktyk Naszych Uczniów

 

Wstecz

   Współpraca:

  1   2345678910111213
Początek strony